scorecardresearch

Aydın'da miting öncesi 6 gözaltı

8 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın İstasyon Meydanı'nda yarın (Çarşamba) yapacağı miting öncesi TGB üyesi 6 kişi gözaltına alındı.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Aydın İstasyon Meydanı'nda bir miting düzenleyecek olan Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın miting yapacağı alanda güvenlik önlemleri alındı. Alınan önlemler sırasında saat 23.00 sıralarında bir kafeteryada oturan ve TGB üyesi oldukları öğrenilen S.D. (21), T. A. (17), S. A. (19), C. Ç. (21), U. A. (21), M. C. U. (18), Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan yaşı küçük olan T. A., Çocuk Şube Müdürlüğü'ne, diğer 5 kişi ise Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

AİLELER TEPKİLİ

Gözaltına alınan M. C. U.'nun annesi Arzu Başbay (40), "Kızım ve arkadaşları daha gerçekleşmemiş bir eylem öncesi gözaltına alındı. Bu demokratik değil" diyerek tepki gösterdi. Gözaltına alınan TGB'liler sağlık raporuna götürülürken, "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Baskılar bizi yıldıramaz" şeklinde slogan attı.
Etiketler