scorecardresearch

Balkon çökünce binadakiler tahliye edildi

9 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Fatih'te bir binanın en üst katındaki balkon çöktü. Bina itfaiye ve polis ekipleri tarafından boşaltıldı.
Fatih'te 3 katlı binanın en üst katındaki balkon henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Olay sonrası herhangi yaralanan ve can kaybı yaşanmazken, bina tedbir amaçlı boşaltıldı.
Fatih Şehremini Mahallesi Büyük Saray Caddesi'nde bulunan 3 katlı binanın en üst katında bulunan balkon, dün saat 22.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle çöktü. Çökme nedeniyle beton parçaları bir alt katta bulunan balkona ve caddeye düştü. Çökme esnasında caddede vatandaşların bulunmaması olası bir yaralanma ve can kaybını önlerken, binada bulunan vatandaşlar durumu polis ile itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri caddeye güvenlik şeridi çekerek önlem aldı. İtfaiye ekipleri de binada bulunan vatandaşları tedbir amaçlı tahliye etti; daha sonra da balkona ve yola düşen beton parçalarını temizledi.
"OLAYI DUYAR DUYMAZ KOŞARAK GELDİM"
Çökmenin yaşandığı binada kiracı olan Gülşen Dedeoğlu, "Ben hastanede nöbetteydim. Dün ev sahibini çağırdım mimar getirdiler baktılar. Dediler ki 'hemen iskele kuralım hemen halledelim'. Ama bu akşam çöktü. Oğlum evdeydi. Ben olayı duyunca koşarak buraya geldim. Oğlumda herhangi bir şey yok yaralının da olmadığını söylüyorlar" dedi.

Etiketler