scorecardresearch

Kılıçdaroğlu Eyüp'te İhsanoğlu'na oy istedi

4 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’na destek vermek için dün İstanbul’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zeytinburnu, Fatih, Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa ve Kağıthane ilçelerini seçim otobüsüyle gezdikten sonra, Eyüp’te Akşemsettin Mahallesi’nde vatandaşlara seslendi.

Konuşmasında Erdoğan’ı eleştiren Kılıçdaroğlu, adayların TV kameraları önünde tartışmaları gerektiğinin vurguladı.
Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı seçiminde sandığa gitmeleri konusunda Eyüplü vatandaşları uyardı. Partisinin desteklediği aday olan Ekmeleddin İhsanoğlu için vatandaşlardan oy isteyen Kılıçdaroğlu,
“Cumhurbaşkanı tarafsız olur, 76 milyon yurttaşı kucaklar, bütün siyasi partilere eşit mesafede olur, bir siyasi kimliği olmaz. Ekmeleddin İhsanoğlu, hiçbir partinin üyesi değildir, bütün siyasi partilere eşit mesafededir ve 76 milyon yurttaşı kucaklar. Hiçbir grubun düşüncesi ve inancı ne olursa olsun aleyhlerine tek bir cümle söylememiştir. Barış mesajları vermiştir, Ekmeleddin İhsanoğlu bu ülkede cumhurbaşkanlığını hak eden bir insandır. O nedenle onu size emanet ediyorum.”diye konuştu.
Kılıçdaroğlu Erdoğan Hükümeti’nin dış politikasını da eleştirerek,
“Suriye’de Müslüman Müslümanı öldürüyor, ellerine silah veren Recep Tayyip Erdoğan. Şu anda Ortadoğu ülkelerinden hiçbirisi gelip Türkiye’nin kapısını çalmıyor. Artık dışlandı. Onun için diyoruz ki ‘Ortadoğu’ya huzurun, barışın gelmesinin yolu, buralarda sözünün ağırlığı olan birisinin olması lazım. 57 İslam ülkesini yöneten Ekmeleddin Bey, bu ülkeyi barış ve huzur içinde yönetir. Ortadoğu’da ağırlığı var, oraya da barış ve huzuru getirir” dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye özgürlük ve kardeşliği kendilerinin getireceğini belirterek, herkesin huzur içinde yaşayacağını anlattı. İhsanoğlu’nu huzurun ve barışın adresi olarak gösteren Kılıçdaroğlu, Anadolu toprağının insanlık kavramına ev sahipliği yaptığını söyledi.
Etiketler